Family & Friends Hotel

  • Wi-Fi

Family & Friends Hotel Kiev tilbyder overnatning i Dniprovskyj område.

Værelserne er udstyret med en stenpejs, lydisolerede vinduer og en privat værdiboks samt et bidet, en brusekabine og en vask på badeværelset. Værelserne her tilbyder også kaffemaskiner/tekedler og glas.

På 350 meters afstand finder du europæiske retter serveret på Ethno-restaurant Kozachok Osokorki.

Kyiv centrum ligger 5 km fra indkvartering, mens Vandmuseum ligger 3 km væk. 10 minutters kørsel derfra kommer du til Kiev-nationaluniversitetet. Du kan komme til Ukraines Nationalmuseum for kunst om få minutter i bil.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Family & Friends Hotel Kiev
Nova Bohdanivka
pris kun for mobil

Nova Bohdanivka

2.2 km fra overnatningsstedet
USD 70 USD 63
pr. nat
Гребной Клуб 'Буревестник'
pris kun for mobil

Гребной Клуб 'Буревестник'

2.6 km fra overnatningsstedet
USD 56 USD 50
pr. nat
Rusanovka House
pris kun for mobil

Rusanovka House

7.0
Godt 7 anmeldelser
3 km fra overnatningsstedet
USD 11 USD 10
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Igor Sikorsky Kyiv Internationale Lufthavn
    19 km

    Togstationer

    Darnytsia Train Station
    6 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Serviceydelser

    • Sikkerhedspengeskab

    Spisemuligheder

    • Udendørs spiseområde

    I køkkenet

    • Kedel
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    På værelser

    • Dagligstue
    • Patio
    • Te- og kaffefaciliteter
    • Spisebord
    • Strygeservice

    På badeværelset

    • Vaskemaskine
    • Gratis toiletartikler
    • Vask på værelset

    Enheder

    • Fladskærms TV
    • CD-afspiller

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 22:00
    Udtjekning: fra 08:00 indtil 12:00
    • Ekstra senge info
    • Et barn under 7 år bo gratis ved brug af eksisterende senge.
    Ofte stillede spørgsmål
    • 🔤
      Hvilke fremmedsprog taler personalet i det Family & Friends Hotel?
      De sprog, personalet taler på det Family & Friends Hotel, inkluderer engelsk, ukrainsk, russisk, kroatisk og græsk.
    • Er der et arbejdsområde på værelserne på et Family & Friends Hotel?
      Nogle værelser på et Family & Friends Hotel har et arbejdsrum.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Igor Sikorsky Kyiv Internationale Lufthavn
    19 km

    Togstationer

    Darnytsia Train Station
    6 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Family & Friends Hotel Kiev

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk